Bewaking van beschermde ruimtes met radartechnologie
Het LBK-systeem voor de beveiliging van gevarenzones is gebaseerd op radartechnologie. Met behulp van radar worden beschermde ruimtes veilig bewaakt. Het systeem is op veel vlakken inzetbaar en uitermate geschikt voor gebruik in zware omstandigheden.
Het LBK-systeem is ongevoelig voor externe invloeden, zoals stof, vuil, regen, licht, vonken of trillingen. Hierdoor is deze technologie uitermate geschikt voor toepassingen buiten, bijvoorbeeld in de zware industrie of in de houtverwerkende industrie. Ook is radar goed toepasbaar bij de beveiliging van bruggen en sluizen. De combinatie met de besturingstechniek van Pilz zorgt voor een veilige en robuuste oplossing voor de beveiliging van gevarenzones.
Het systeem bestaat uit een besturingseenheid en maximaal 6 sensoren. Het beveiligingsveld kan voor elke sensor apart worden ingericht. Afhankelijk van de grootte van het te bewaken gebied is een smal of wijd beveiligingsveld configureerbaar. Het totale bewaakte oppervlak wordt bepaald door het aantal sensoren, de hoogte waarop de sensoren worden aangebracht en de helling van de sensoren. Het configureren vindt plaats met de bijbehorende configurator.
Meer artikelen van Pilz Nederland :
Bij brand is het vanzelfsprekend dat de brandweer beschikbaar is als een pand in vlammen staat. In het geval van digitale verstoringen is een soortgelijke door de overheid georganiseerde gatekeeper nog niet voorhanden. Bedrijven en overheden moeten op dat vlak zelf maatregelen nemen. Hiervoor is het ontwikkelen van een cyberveilige cultuur noodzakelijk. Normen en wetgeving zoals de IEC 62443 zijn
Om lichtschermen van de tweede generatie, de PSEN optII, te beschermen is een speciale zuil ontwikkeld. Met de nieuwe zuilen zijn lichtschermen goed te beveiligen tegen schade door bijvoorbeeld vorkheftrucks.
Weinig tijd maar wel uw kennis van machineveiligheid vergroten? In deze training wordt in twee avonden de Nederlandse en Europese wetgeving uiteengezet en aangegeven hoe ver u moet gaan op het gebied van veiligheid.
Het spanningsbewakingsrelais PNOZ s60 zorgt voor de veilige bewaking van spanningsvrijgeschakelde een- of driefasen-netten met neutrale geleider.
Het LBK-systeem voor de beveiliging van gevarenzones is gebaseerd op radartechnologie. Met behulp van radar worden beschermde ruimtes veilig bewaakt. Het systeem is op veel vlakken inzetbaar en uitermate geschikt voor gebruik in zware omstandigheden.
De productgroep van de contactloze, magnetische veiligheidsschakelaars PSENmag van Pilz is uitgebreid met een rvs-variant. Deze nieuwe variant bewaakt hekken en posities in zware industriële omgevingen.
Uit onderzoek van de Rijksoverheid blijkt dat 40% van de bedrijven die verplicht over een Risico Inventarisatie & Evaluatie (RI&E) moeten beschikken, hier niet aan voldoen. De inspectie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) gaat strenger optreden tegen een ontbrekende of onvolledige RI&E en bijbehorend Plan van Aanpak (PvA).
De lichtschermen PSENopt II zijn, naast vinger- en handbescherming, ook verkrijgbaar als lichaamsbeschermingsvariant. Dankzij de hoge robuustheid, snelle diagnose en vele toebehoren zijn de toegangen tot gevarenzones economisch beveiligd.